U nás doma – zahrada

Ahoj!

V dnešním článku ze série “U nás doma” Vás vezmu na zahradu. Teda spíš na zahrádku. Na tu, které říkáme zadní, protože je na druhé straně bytu než vstup a je víc ve stínu.

Oproti přední zahrádce je na této víc vlhko a proto tu máme vřesy, hortenzie, azalky a rhododendrony, pár jehličnanů a nově i pivoňky. Z jarních kytiček tu mám hyacinty a narcisy. Ovoce je tu jediné – kanadské borůvky, ale mají vždy jen pár kuliček. Popínavky na plotě jsou zimolezy, ty teď začínají kvést.
Na tuto zahrádku se z našeho bytu jde z dětských pokojíčků a z pracovny. Moc ráda na ni koukám. Jak je zakousnutá do svahu, tak z našeho bytu vlastně hledíme jen do zeleně. Okolní park je až nad úrovní plotu. A když na jaře kvetly třešně, dělalo to hezkou střechu :-). Mám moc ráda pohled z chodby skrz pracovnu až ven na zahradu. Vypadá to, jako by ty kytky byly u nás doma a zároveň malé pokojíčky se zdají být větší. Přes den kvůli výhledu ani nezatahujeme římské rolety nebo závěsy.

No a protože je tahle zahrada nejkrásnější teď v květnu a červnu, dám vám sem fotky, ze kterých se nejvíc těším. Snad vám zpříjemní den, stejně jako mně každý pohled na ně :-).

Mějte se hezky a díky, že si sem chodíte číst :-).

Ahoj, Pavla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *