Začátek školního roku

Ahoj,
jak vám začal školní rok? Kolik tu máme prvňáčků? U nás se šlo do první třídy, ale ne ve škole, nýbrž ve školce. A Junior šel do předškoláků. Ve dřívějším článku (zde) jsem už psala, jak jsme se rozhodovali, zda ho do školy dát v necelých šesti letech nebo až v sedmi. Naše finální rozhodnutí bylo nechat vše podle toho, jak to je dle zákona. Takže jde Junior do školy až za rok.

A víte co? Po prvních dvou týdnech jsem za to vlastně ráda. Když vidím, že si ráno klidně vyrazí jen v tenké mikině a bez bundy… prostě zapomněl. Pořád by si hrál, soustředí se snad jen na fotbalová utkání v televizi! Ale abych nebyla nespravedlivá – na poslední rok ve školce jsme mu navalili tolik sportů, že se nudit nestihne. Doufám, že dostane dobré základy různých sportů, fair play, slušnosti a týmového ducha. Už si zkusil i první turnaj v tenisu, dostal medaili pouze za účast a nehroutil se, ani nebyl naštvaný. Kdybyste ho viděli třeba vloni, jak se vztekal z každé prohrané soutěže na tréninku. Udělal velký posun a dozrál. Ale ne do lavice, tam ho fakt ještě nevidím. Nebo do toho klidového režimu nedozraje vůbec, to je taky možné :-).

Starosta je klasický školkový prvňáček. První týden měli adaptační a i když jsem to předtím měla s Juniorem stejně, tak mě vyzvednutí v 10 h dopoledne opravdu zaskočilo. Ale stejně jako před třemi lety s Juniorem, i letos se Starostou byl jeho vstup do školky zvláštní. Hned první den omluvenka kvůli návštěvě Déčka a pak měl komplikace, kvůli kterým měl mít klidový režim doma. Takže ve školce vlastně nebyl. Junior dostal tenkrát hned druhý týden školky neštovice. Nebyl pak ve školce až do konce září. Tohle se bohužel nedá odhadnout nebo na to máme štěstí?
Jinak je ale ve školce rád, děti jsou hodné, učitelky dostal po Juniorovi, tak se s nimi zná. Starostu viděly poprvé ještě v břichu pár dní před porodem :-D. Jen byl chlapeček trochu zaskočený, že nejde do třídy s bráchou, tam by byl nejraději.

Jak jste začali školní rok vy? Doufám, že dobře a dětem se v kolektivu líbí a nemoci se vám zatím vyhýbají :-).
Mějte se fajn, P.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *