Zubní kartáček Philips Sonicare For Kids

Ahoj,
Junior už dva týdny používá nový kartáček na zuby Philips Sonicare For Kids. Recenzi i naše dojmy jsem si nechala až na tento týden. Proč? Jednak kvůli dostatečnému vyzkoušení kartáčku, ale také kvůli jeho efektu na zubech a kontrole u paní zubařky, na které jsme byli včera. Jak kartáček obstál a co na něj říkala paní doktorka?

Sonický kartáček Philips Sonicare For Kids
Když jsme kartáček rozbalili, oba kluci z něj byli hotoví, líbily se jim nálepky, které si mohou na přední panel nalepit, i sada samolepek s maskotem Sparklym. Musela jsem nejdřív Starostovi vysvětlit, že kartáček je až pro děti od 3 let a on je ještě malý, tak že bude zatím Juniorův. V sadě s kartáčkem přišly i dvě velikosti hlavic, takže Junior si hned vzal tu větší a tu menší máme schovanou pro Starostu, kdyby to náhodou paní zubařka povolila. Kartáček jsme hned po rozbalení strčili do nabíječky a vybrali jsme si jeho design. Juniorovi se líbil vysmátý Sparkly na modrém pozadí.

Po nabití jsme začali čistit. Tedy – chtěli jsme začít. Náš kartáček má Bluetooth a dá se k němu do telefonu nebo tabletu stáhnout aplikace, která je takovým deníčkem čištění i motivací a hrou pro děti. Já jsem od začátku byla proti tomu, aby si kluci tahali tablet do koupelny, aby se při čištění zubů koukali na obrazovku. Jenže oni byli tak nadšení… navíc na tabletu nejsou často, takže 2+2 minuty s kartáčkem jim klidně odpustím. A ta perfektní animace špinavých zubů a mapování segmentů… vše mě přesvědčovalo. Ano, nakonec jsem jim to povolila.

Stáhli jsme tedy aplikaci SonicareKids a hned jsme Juniora vyfotili na úvodní fotku. Pak jsme museli Sparklyho adoptovat a pojmenovat. Ten náš se jmenuje Zubík a narodil se 3. května :-). Nejdřív byl fialový a jak si Junior čistil zuby, získával pro Sparklyho dárky. Teď už máme černého chlupáče s brýlemi a kloboukem :-D.
Do kalendáře se ukládá každé čištění, máme tak přehled, kdy si ráno a večer čistil. Zuby mu večer dočišťuji ještě já.

Jak probíhá čištění?
Po zapnutí aplikace a kartáčku se kartáček s tabletem spáruje přes bluetooth rozhraní a na obrazovce se objeví animace Sparklyho úst se zelenými příšerkami na zubech. Postupně, jak se zoubky čistí, zůstávají krásně bílé a příšerky zmizí. V pravém dolním rohu obrazovky jsou znázorněny segmenty úst a na nich postupující čas čištění.
I kdyby si Junior ale nezapnul aplikaci, tak by se mu každý segment ohlašoval zavrněním kartáčku.

Kartáček má tedy bluetooth pro připojení k aplikaci. Pro čištění jsou volitelné dva režimy čištění – slabější a silnější vibrace. Začali jsme na slabších, je to takové tiché vrnění. Ty silnější už mi přijdou jak pro dospělého. Junior zatím vyzkoušel jen to slabější vrnění. Když jsem se ho ptala na srovnání se Sensitive programem kartáčku Diamond Clean, který si předtím půjčoval od tatínka, ten dětský je mu prý příjemnější. Sama to neposoudím, ale možná je to taky tím, že ten dospělácký není jeho a nemá nálepky :-)).

Konzultace se zubařkou
No a jak jsme dopadli na prevenci u zubařky? Byla nadšená z toho, jak má Junior krásně bílé a lesklé zuby. On má teda výhodu, že je má od sebe, tak neřešíme mezizubní prostory. Nikdy ale neměl dlouho čiště bílé zuby, protože se mu lehce usazoval plak. Stačily třeba dva večery bez mého dočištění a už to bylo vidět, jak začínají být nažloutlé. Teď je má krásně bílé až k dásním a i ze stran. Kaz samozřejmě taky nemá, dásně má v pořádku, nejsou sedrané nebo od kartáčku poškozené. On si taky na nic nestěžuje.
Paní zubařka nám sonický kartáček chválila. Sonický kartáček totiž vibruje a je šetrnější k dásním než elektrické kartáčky s točícími hlavami. Dokáže udělat až 500 stěrů za minutu a plak odstraňuje dokonale.
Ještě jsem se ptala, od kdy může začít s kartáčkem Starosta, kterému je teď 2,5 roku. Tak prý podle jeho nálady a chuti. Když se bude bát, tak samozřejmě nenutit, kdyby to ale mermomocí zkusit chtěl, můžeme mu tu malou čistící hlavičku dát, zapnout jemný režim a použít 1x týdně. Tak uvidíme, zatím jsme to se Starostou nezkoušeli.

Z kartáčku má Junior velkou radost. On si vždycky bez problémů čistil zuby, teď ho to ale baví víc a já jsem ráda, že má zuby v daleko lepším stavu než při čištění obyčejným kartáčkem. A máme taky doma nového kamaráda, Zubíka, o kterého se Junior musí dvakrát denně postarat. Bere to jako svůj úkol, už za námi nechodí, ať mu vyčištíme zuby.

Máte take zkušenost s dětským sonickým kartáčkem? Napište mi, jak jste spokojení a co na ně říkají vaše děti 🙂

Mějte se zatím hezky,
vaše Pavla

Děkuji PR zastoupení Philips za poskytnutí kartáčku k recenzi. Text i foto jsou moje vlastní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *